Menu witryny
Migatronic
Przecinarki plazmowe
Mechanizacja spawania
Półautomaty MIG/MAG
Urządzenia TIG - DC
Urządzenia TIG - AC/DC
Spawarki MMA
Wentylacja/Filtrowentylacja
Materiały spawalnicze
Ochrona osobista
Kontakt
Urządzenia SPARTUS
Partnerzy

 

Drukuj Poleć znajomemu

Druty rdzeniowe do napawania utwardzającego MAG

     
Nazwa DIN
Klasyfikacja
FLUXOFIL 52 8555
MSG 1-GF-M21-350-P
MSG 1-GF-C1-350-P
FLUXOFIL 58 8555 MSG 6-GF-M21-60-GP
MSG 6-GF-C1-60-GP B 50
FLUXOFIL 66 - -
FLUXODUR 62-0  8555MF 10-GF-60-GR B 52
CITOFLUX H06
8555 MSG 6-GF-M21-60-GP
MSG 6-GF-C1-60-GP B 53
   

 


FLUXOFIL 52 - Zasadowy drut rdzeniowy bez szwu do spawania MAG
       
Normy:
DIN 8555 MSG 1-GF-M21-350-P
Logo Oerlikon
  MSG 1-GF-C1-350-P

Zasadowy drut rdzeniowy bez szwu do napawania utwardzającego części zużywających się takich, jak: krążki, rolki, rolki napędu gąsienicowego, zęby. Wytwarza średnio-twarde stopiwo podatne na obróbkę skrawaniem. Stopiwo jest ciągliwe i wolne od pęknięć, czyli odporne na wstrząsy i uderzenia. Stopiwo nadaje się do hartowania płomieniowego oraz indukcyjnego. Przed napawaniem warstwy górnej, temperatura warstwy pośredniej nie może przekraczać 250°C. Warstwa buforowa wykonana drutem FLUXOFIL 31, wymagana jest jedynie dla materiałów trudnospawalnych.

Fluxofil 52 - pdf

 


FLUXOFIL 58 - Zasadowy drut rdzeniowy bez szwu do spawania MAG
       
Normy:
DIN 8555 MSG 6-GF-M21-60-GP
Logo Oerlikon
  MSG 6-GF-C1-60-GP

Zasadowy drut rdzeniowy bez szwu do napawania utwardzającego części zużywających się takich, jak części koparek, ostrza zwałowarki, zęby czerpaka, przenośniki ślimakowe, bijaki, szczęki kruszarek  stożki kruszarek, ulegających znacznemu zużyciu. Stopiwo jest ciągliwe, wolne od spękań i dlatego dporne na wstrząsy i uderzenia. Możliwa jest jedynie obróbka za pomocą szlifowania. Ciągliwa buforowa warstwa wykonana drutem FLUXOFIL 31 wymagana jest jedynie przy bardzo wrażliwych na pawanie metalach rodzimych.

Fluxofil 58 - pdf

 


FLUXOFIL 66 - Wysokostopowy drut rdzeniowy bez żużla do spawania MIG/MAG
       

Przydatny dla części kruszarek typu rolkowego, przenośników ślimakowych, ostrzy skrobaków, zębów pogłębiarki itp. Wysokostopowy drut proszkowy z proszkiem metalowym, bez żużla, nadaje się do napawania bardzo twardych warstw narażonych na ścieranie. Stopiwo jest odporne na pękanie i bardzo wytrzymałe na uderzenia i ścieranie. W przypadku grubych powłok zaleca się tylko dwie ostatnie warstwy napawać drutem FLUXOFIL 66, a na poprzednie warstwy dobrze jest stosować FLUXOFIL 31 lub FLUXOFIL 35. Obróbka wiórowa stopiwa jest niemożliwa. Elektroda posiada fazy twarde w postaci specjalnych węglików.

Logo Oerlikon

Fluxofil 66 - pdf

 


FLUXODUR 62-0 - Wysokostopowy drut rdzeniowy bez szwu bez żużla do spawania łukowego
       
Normy:
DIN 8555 MF 10-GF-60-GR
Logo Oerlikon

Przydatny dla takich części zużywających się, jak przenośniki ślimakowe, łopatki mieszadeł, części pomp do cementu i betonu, pompy żwirowe, części mieszadeł itp. Stopowy drut proszkowy bez szwu bez żużla z proszkiem metalicznym wytwarza stopiwo o nad-eutektycznej strukturze stopu z węglikami chromu; odporne na ścieranie przez materiały naturalne, lecz nieodporne na wstrząsy i uderzenia. Stopiwo można obrabiać jedynie za pomocą szlifowania. Spawanie wykonuje się bez osłony gazu (spawanie łukiem nieosłoniętym) przy dodatniej biegunowości prądu stałego.

Fluxofil 62-0 - pdf

 


CITOFLUX H06 - Zasadowy drut rdzeniowy do spawania MAG
       
Normy:
DIN 8555 MSG 6-GF-M21-60-GP
Logo Oerlikon
  MSG 6-GF-C1-60-GP

Zasadowy drut rdzeniowy do napawania części zużywających się takich, jak: części koparek, ostrza zgarniarek, zęby pogłębiarek, przenośniki ślimakowe, bijaki, szczęki kruszarek, stożki kruszarek narażone na duże ścieranie. Stopiwo jest ciągliwe, wolne od pęknięć, czyli odporne na wstrząsy i uderzenia. Obróbka jedynie za pomocą szlifowania. Ciągliwa buforowa warstwa FLUXOFIL 31 wymagana jest tylko dla metali rodzimych bardzo wrażliwych na spawanie.

Fluxofil H06 - pdf

 

 

 
     
 
© Promis s.c.- urządzenia i materiały spawalnicze, technologie, profesjonalny serwis spawarek.