Menu witryny
Migatronic
Przecinarki plazmowe
Mechanizacja spawania
Półautomaty MIG/MAG
Urządzenia TIG - DC
Urządzenia TIG - AC/DC
Spawarki MMA
Wentylacja/Filtrowentylacja
Materiały spawalnicze
Ochrona osobista
Kontakt
Urządzenia SPARTUS
Partnerzy

 
Popularne

Genesis 1500/1500RC Drukuj Poleć znajomemu

Genesis 1500/1500RC - nowy wygląd, dodatkowa moc, zdalne sterowanie

Logo Selco

Urządzenia Genesis 1500 oraz Genesis 1500 RC umożliwiają łatwe i wysokiej jakości spawanie wieloma rodzajami elektrod, w tym elektrodami zwykłymi, rutylowymi, rutylowymi wysokowydajnymi, rutylowymi o zwiększonej penetracji, żeliwnymi, aluminiowymi, ze stali nierdzewnej itp.

Są to wyjątkowo zwarte urządzenia spawalnicze, wyróżniające się nowatorską konstrukcją i łatwością obsługi.

Wykorzystanie technologii inwertorowej w spawarkach serii Genesis zapewnia idealnie liniową charakterystykę prądu, co przekłada się na wyjątkowo stabilny i precyzyjny łuk, wysoką jakość spawania i doskonałą wydajność pracy źródła prądu.

Genesis 1500

Genesis 1500/1500RC  PDF

Nowatorskie rozwiązania technologiczne pozwoliły w szczególności ograniczyć rozmiary podzespołów i stworzyć wyjątkowo małe i lekkie źródła prądu, dodatkowo wyposażone między innymi w funkcje Hot-Start - gorącego startu, Arc-Force - ciśnienia łuku i Anti-Sticking - antyprzywierania.

 
Funkcja "Gorący Start"

Funkcja Hot-Start - gorącego startu automatycznie dostarcza dodatkowy impuls prądu podczas zajarzenia, co pozwala natychmiast oderwać elektrodę i szybko rozpocząć spawanie.

Funkcja Arc-Force

Funkcja Arc-Force - ciśnienia/dynamika łuku jest aktywowana automatycznie w chwili wykrycia stanu zwarcia (przywierania elektrody) i powoduje wysłanie dodatkowego impulsu prądu, który zapobiega przywarciu i przegrzaniu elektrody, pozwalając uniknąć nieprzyjemnego iskrzenia i ograniczając zużycie uchwytu elektrody.

Funkcja anty-przyklejeniowa

Funkcja Anti-Sticking - antyprzywierania jest aktywowana automatycznie ok. pół sekundy po funkcji Arc-Force (ciśnienia łuku) i powoduje odcięcie prądu spawania w momencie zwarcia, umożliwiając tym samym oderwanie elektrody.

  

Do urządzenia Genesis 1500 RC można podłączyć praktyczny i funkcjonalny układ zdalnego sterowania, który umożliwia łatwe i precyzyjne zdalne sterowanie prądem spawania.

Układy zdalnego sterowania wyróżniają się nowatorską konstrukcją, poręcznym uchwytem antypoślizgowym iłatwym dostępem do regulatora. Są one wykonane z plastików opartych na włóknach szklanych, dzięki czemu są wyjątkowo odporne na wysoką temperaturę i odpryski  spawalnicze, a tym samym nadają się doskonale do pracy w trudnych warunkach.

 

 Genesis 1500RC
  

Panel funkcyjny Genesis 1500

Panel funkcyjny Genesis 1500 RC
Panel funkcyjny Genesis 1500
Panel funkcyjny Genesis 1500RC
  

Dane techniczne
Genesis 1500/1500RC 1500/1500RC
Napięcie zasilania1~50/60 Hz     1~230 V
Bezpiecznik zwłoczny      16 A
Obciążalność dla 40°C 35% MMA     150 A
  60% MMA     125 A
 100% MMA     110 A
Zakres parametrów spawaniaMMA     5 A...150 A
Napięcie biegu jałowego       85 V
WymiaryD×S×W     260×120×190 mm
Masa      2,6 kg
   
 

 
     
 
© Promis s.c.- urządzenia i materiały spawalnicze, technologie, profesjonalny serwis spawarek.